• אינהאוס הנדסה

בניית מרחב מוגן דירתי להגברת הביטחון שלכם

חברת אינהאוס מספקת שירותי בנייה למרחב מוגן דירתי וכן הוספת מרחב מוגן דירתי לבתים פרטיים על פי הנחיות פיקוד העורף. חברת אינהאוס מבצעת בניית ממדים ברמת גימור גבוהה.

בניית מרחב מוגן דירתי - בניית ממדים לבניינים ובתים עם אינהאוס

בניית מרחב מוגן דירתי הפכה הכרחית במדינת ישראל, לאור המצב הביטחוני הרגיש החשיבות של בניית מרחב מוגן דירתי ברורה לרשויות המקומיות ולכן הן מקלות על ביורוקרטיה בנושא ומאפשרות לדיירים בבניינים ישנים ליהנות מתוספת חדר למבנה.

בניית ממ"ד יכולה לעלות את ערך הנכס, וגם לתת ביטחון ושקט נפשי. על פי התקנות, בנייה חדשה מחייבת קבלנים לבנות מרחב מוגן דירתי כבר בשלב תכניות הבנייה וקבלת האישורים.

בבניינים ישנים בהם לא קיים חדר ממ"ד, ניתן להגיש בקשות לאישור לבניית מרחב מוגן דירתי.


בירוקרטיה בבניית מרחב מוגן דירתי


ביורוקרטיה – שלב הביורוקרטיה הוא אחד השלבים הראשונים בעת בניית חדרי מרחב מוגן דירתי, כאשר בשלב זה יש צורך בבדיקת הזכויות מול הרשויות לתוספת הבנייה בצמוד לנכס או על ידו. נציין כי רשויות מקומיות מקלות בתהליך ואף מעודדות בניית חדרי מרחב מוגן דירתי. השלב הבא הוא השגת היתר בנייה ואישור השכנים להתחלת ביצוע העבודה.


הוספה של מבנה מרחב מוגן דירתי למבנה קיים


את תהליך הבנייה של מרחב מוגן דירתי יש לבצע לפי הנחיות פיקוד העורף. על הממ"ד להכיל קירות מבטון מזוין כאשר הקיר החיצוני בעובי של 25 ס"מ והקיר פנימי 20 ס"מ לפחות. גג הממד חייב להיות בנוי בשיפוע וכן להיות בעובי 30 ס”מ. שטח הממ"ד חייב להיות לפחות 9 מטר מרובע.